Szkolenie zamknięte Kategoria: Biznes

Analiza danych z IBM SPSS Statistics (opcjonalnie z Mini Tabem lub Excelem)

Kategoria: Biznes

W każdej firmie gromadzi się tysiące danych, o pracownikach, klientach, produkcji, sprzedaży i wiele, wiele innych. Dane te mogą być kopalnią cennych informacji, o ile zastosuje się  metody statystyczne do ich analizy. Na szkolenie składa się nauka obsługi wybranego programu oraz podstawy statystycznej analizy danych w praktyce.
 

Celem szkolenia jest pokazanie jak przy pomocy narzędzi statystycznych można ,,zmusić bazy danych do  mówienia". Jak  obliczać i interpretować  najważniejsze miary statystyki opisowej. Jak wyciągać z nich  praktyczne wnioski. Szkolenie skierowane jest do kadry zarządzającej średniego i wyższego szczebla.

 

Ramowy program szkolenia

1. Krótki kurs obsługi wybranego programu.

2. Przegląd metod statystycznych w analizie danych.

3. Praktyczne zastosowania metod statystycznych.  

 

Informacja o prelegencie

Doktor matematyki, wieloletni  nauczyciel akademicki, doświadczony trener i autor szkoleń dla menedżerów. Specjalizuje się w tematyce, wykorzystującej narzędzia statystyczne i matematyczne w zarządzaniu i finansach. Ma opinię  trenera, który potrafi przekonać, że matematyka i statystyka są łatwe i przydatne.

 

Czas trwania: Szkolenie dwudniowe - 16 godzin dydaktycznych

Forma szkolenia: Zajęcia w niewielkim stopniu oparte będą na wykładzie z prezentacją multimedialną.  W swojej głównej części będą miały charakter ćwiczeń i warsztatów opartych na przykładach zaproponowanych przez trenera lub po wcześniejszym uzgodnieniu, przygotowanych zgodnie z  rzeczywistą  problematyką firmy

Kwalifikacje po ukończeniu szkolenia: Certyfikat ukończenia szkolenia

KONTAKT