Aktualności

NOWE PRAWO O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Parlament Europejski w kwietniu 2016 przyjął rozporządzenie wprowadzające nowe prawo o ochronie danych osobowych, które weszło w życie w maju 2018 roku. To największa w historii reforma tego obszaru. Eksperci eRecruiter podkreślają, że pracodawcy powinni zacząć przygotowania do zmian jak najszybciej, bo nowe regulacje wpłyną na wiele aspektów procesów rekrutacyjnych. Te najważniejsze to: odpowiednia polityka ochrony danych osobowych, dostęp do danych kandydatów i ich przetwarzanie oraz klauzule i zgody wymagane od starających się o pracę.

 

– Każdy dokument aplikacyjny, który wpłynie do pracodawcy w procesie rekrutacji, już teraz wymaga odpowiedniej troski w zakresie ochrony danych osobowych. Po wprowadzeniu nowego prawa będzie to jeszcze istotniejsze. Zasady ulegną znacznemu zaostrzeniu (np. w zakresie sankcji finansowych), co jest pochodną zachodzących zmian cywilizacyjnych, w tym głównie technologicznych. Żyjemy w czasach, w których prawo do ochrony danych osobowych traktowane jest jako prawo podstawowe. Nowe regulacje mają być gwarancją dla kandydatów do pracy, że ich dane będą bezpieczne. By tak się stało pracodawcy, w tym przede wszystkim przedstawiciele działów HR, IT i prawnych, muszą w ciągu kilkunastu miesięcy, które pozostały do wejścia w życie rozporządzenia, odpowiednio przygotować kadry, infrastrukturę oraz politykę firmową do nowej rzeczywistości w zakresie ochrony danych osobowych. Jest jednak kilka aspektów, którym warto poświęcić uwagę w szczególności. Jednocześnie trzeba pamiętać, iż w zakresie prawa pracy polski ustawodawca może przyjąć regulacje szczególne w odniesieniu do przepisów ogólnego rozporządzenia – podkreśla radca prawny Mirosław Gumularz, specjalista ds. ochrony danych osobowych w eRecruiter.

 

Czytaj więcej: http://hrstandard.pl/2017/01/20/nowe-prawo-o-ochronie-danych-osobowych/

 

Zapraszy do skorzystania z oferty naszych szkoleń: http://adept.info.pl/szkolenia-zamkniete,4,pl.html

 

Kim jesteśmy?

Nasz zespół to ludzie pełni pasji i zaangażowania, których głównym celem jest zagwarantowanie najwyższej jakości świadczonych usług.

Specjalizujemy się w profesjonalnej organizacji szkoleń i konferencji na terenie całego kraju. Dodatkowo świadczymy usługi doradczo-consultingowe.

 

Każdy projekt jest starannie przygotowywany pod kątem specyfiki branży i potrzeb indywidualnych naszych Klientów. Bazując na zmieniających się trendach rynkowych, doświadczeniu i wiedzy naszych Partnerów i pracowników staramy się podnosić jakość naszych usług oraz rozszerzać ofertę tak aby optymalnie zadowolić naszych Klientów.

 

 

W latach 2015-2017 zostaliśmy Laureatem “Godła Firma Szkoleniowa”

Zaufali nam

ADEPT Spółka Cywilna

 ul. Zacna 26

80-283 Gdańsk

adept@adept.pl

 +48 58 341 32 04

 

 NIP 9571048507            Nr konta mBank 65 1140 2017 0000 4702 1233 6568

 

KONTAKT